Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Søttrupvej 38B, 9600 Aars · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 17,3 % | 11,5 % | 11,8 % | 11,6 % | 16,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,6 % | 5,9 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 19,3 % | 34,5 % | 46,1 % | 52,4 % | 57,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 89,6 % | 33,4 % | 25,7 % | 22,2 % | 29,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 19,3 % | 34,5 % | 46,1 % | 52,4 % | 57,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 80,7 % | 65,5 % | 53,9 % | 47,6 % | 42,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -25.395 kr. i 2022 til -5.602 kr. i 2026 (+78 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -25 | -8 | -8 | -7 | -6 | +20 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 341.064 kr. i 2022 til 360.168 kr. i 2026 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 341 | 185 | 197 | 221 | 360 | +63 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 345.064 kr. i 2022 til 360.272 kr. i 2026 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 345 | 193 | 200 | 222 | 360 | +62 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.995 | 1.662 | 1.470 | 1.344 | 1.355 | +1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.995 | 1.662 | 1.470 | 1.344 | 1.355 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 367.896 kr. i 2025 til 577.423 kr. i 2026 (+57 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 368 | 577 | +57 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4 | 12 | 218 | 562 | 777 | +38 % | |
| Aktiver i alt | 1.999 | 1.673 | 1.688 | 1.906 | 2.131 | +12 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 385.064 kr. i 2022 til 1.224.897 kr. i 2026 (+218 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 385 | 578 | 778 | 1.000 | 1.225 | +23 % | |
| Langfristet gæld i alt | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 | 0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 713.467 kr. i 2022 til 6.249 kr. i 2026 (−99 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 713 | 195 | 11 | 6 | 6 | 0 % | |
| Passiver i alt | 1.999 | 1.673 | 1.688 | 1.906 | 2.131 | +12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | – | – | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aars — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vesthimmerlands