Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Åvænget 5, 6091 Bjert · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 3,1 % | 5,3 % | 15 % | 0,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 100 % | 100 % | 100 % | 99,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 3,1 % | 5,3 % | 15 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 100 % | 100 % | 100 % | 99,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0 % | 0 % | 0 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 683.918 kr. i 2022 til 6.106 kr. i 2026 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 684 | 244 | 437 | 1.443 | 6 | −100 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 682.901 kr. i 2022 til 6.151 kr. i 2026 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 683 | 243 | 437 | 1.443 | 6 | −100 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 682.901 kr. i 2022 til 6.151 kr. i 2026 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 683 | 243 | 437 | 1.443 | 6 | −100 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 7.625 | 7.673 | 8.114 | 9.561 | 9.272 | −3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.625 | 7.673 | 8.114 | 9.561 | 9.272 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 192.655 kr. i 2022 til 171.042 kr. i 2026 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 193 | 188 | 66 | 32 | 171 | +435 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 188 | 66 | 32 | 171 | +435 % | |
| Aktiver i alt | 7.818 | 7.861 | 8.180 | 9.593 | 9.443 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 7.816.305 kr. i 2022 til 9.437.925 kr. i 2026 (+21 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.816 | 7.859 | 8.179 | 9.592 | 9.438 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.249 kr. i 2022 til 4.984 kr. i 2026 (+299 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 5 | +299 % | |
| Passiver i alt | 7.818 | 7.861 | 8.180 | 9.593 | 9.443 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Bjert — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kolding