Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Herstedøstervej 19, 2600 Glostrup · Maskinforarbejdning af metal
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,2 | 1,4 | 1,1 | 1 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 11,4 % | 21,8 % | 2,7 % | 0,3 % | 4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 206,9 % | 258,3 % | 251,9 % | 337,8 % | 248,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 42,9 % | 55,8 % | 58,9 % | 66,8 % | 68,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 26,5 % | 39 % | 4,6 % | 0,5 % | 5,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 501.654 kr. | 1.002.619 kr. | 376.601 kr. | 163.855 kr. | 246.544 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 42,9 % | 55,8 % | 58,9 % | 66,8 % | 68,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 57,1 % | 44,2 % | 41,1 % | 33,2 % | 31,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 108,1 % | 125,2 % | 141,1 % | 259,4 % | 167,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 2.104.281 kr. i 2021 til 1.875.572 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.104 | 2.944 | 1.877 | 1.719 | 1.876 | +9 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.602.627 kr. i 2021 til 1.629.028 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.603 | 1.942 | 1.501 | 1.555 | 1.629 | +5 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 352.097 kr. i 2021 til 124.694 kr. i 2025 (−65 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 352 | 828 | 117 | 20 | 125 | +530 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 337.272 kr. i 2021 til 135.860 kr. i 2025 (−60 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 337 | 813 | 102 | 16 | 136 | +755 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 263.023 kr. i 2021 til 105.354 kr. i 2025 (−60 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 263 | 634 | 79 | 9 | 105 | +1117 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 876 | 955 | 965 | 821 | 699 | −15 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 876 | 955 | 965 | 821 | 699 | −15 % | |
| Varebeholdninger | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 0 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 749.576 kr. i 2021 til 1.313.594 kr. i 2025 (+75 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 750 | 948 | 1.080 | 1.339 | 1.314 | −2 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.434 | 1.956 | 1.928 | 1.743 | 1.947 | +12 % | |
| Aktiver i alt | 2.310 | 2.911 | 2.894 | 2.564 | 2.647 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 991.879 kr. i 2021 til 1.818.747 kr. i 2025 (+83 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 992 | 1.626 | 1.705 | 1.713 | 1.819 | +6 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 582.099 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 582 | 490 | 396 | 300 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 693.159 kr. i 2021 til 783.616 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 693 | 757 | 765 | 516 | 784 | +52 % | |
| Passiver i alt | 2.310 | 2.911 | 2.894 | 2.564 | 2.647 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 0 % | |
23 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Glostrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Glostrup