Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Parkovsvej 22, 2820 Gentofte · Drift af andre forlystelser og fritidsaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 6,3 | 5,8 | 5,9 | 6 | 3,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 20,7 % | 16,8 % | 14,9 % | 14,7 % | 19,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 667,2 % | >999 % | >999 % | >999 % | 836,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 85,8 % | 94,1 % | 94,9 % | 95,5 % | 92,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 24,2 % | 17,8 % | 15,7 % | 15,4 % | 20,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 4.989.370 kr. | 4.661.522 kr. | 4.431.594 kr. | 3.734.406 kr. | 1.400.342 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 77,7 % | 89,2 % | 92,8 % | 95,5 % | 92,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 14,2 % | 5,9 % | 5,1 % | 4,5 % | 7,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 456,9 % | >999 % | >999 % | 979,4 % | 42 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 5.619.919 kr. i 2021 til 2.002.718 kr. i 2025 (−64 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.620 | 5.320 | 5.043 | 4.199 | 2.003 | −52 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 630.549 kr. i 2021 til 602.376 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 631 | 659 | 611 | 464 | 602 | +30 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 4.729.210 kr. i 2021 til 1.400.342 kr. i 2025 (−70 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.729 | 4.401 | 4.192 | 3.494 | 1.400 | −60 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 4.728.513 kr. i 2021 til 4.518.686 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.729 | 4.234 | 4.332 | 5.087 | 4.519 | −11 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 3.680.833 kr. i 2021 til 4.130.640 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.681 | 3.296 | 3.420 | 3.975 | 4.131 | +4 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 720 | 480 | 240 | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.220 | 1.420 | 1.620 | 4.407 | 7.829 | +78 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.960 | 1.900 | 1.860 | 4.407 | 7.829 | +78 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 10.810.897 kr. i 2021 til 686.116 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 10.811 | 14.033 | 11.890 | 12.011 | 686 | −94 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 15.788 | 17.723 | 21.138 | 22.559 | 13.676 | −39 % | |
| Aktiver i alt | 17.748 | 19.623 | 22.998 | 26.966 | 21.505 | −20 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 15.226.716 kr. i 2021 til 19.870.469 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 15.227 | 18.465 | 21.826 | 25.740 | 19.870 | −23 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.366.335 kr. i 2021 til 1.634.365 kr. i 2025 (−31 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.366 | 1.057 | 1.119 | 1.226 | 1.634 | +33 % | |
| Passiver i alt | 17.748 | 19.623 | 22.998 | 26.966 | 21.505 | −20 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Gentofte — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte