Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Blangstedgårdsvej 64B, 5220 Odense SØ · Efterforskning og private vagt- og sikkerhedsaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 38,3 % | 2,9 % | -9 % | 10,7 % | 10,4 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 190,4 % | 121,4 % | 180,7 % | 442,1 % | 603,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 47,5 % | 17,6 % | 44,7 % | 77,4 % | 83,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 80,7 % | 16,7 % | -20,1 % | 13,9 % | 12,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 47,5 % | 17,6 % | 44,7 % | 77,4 % | 83,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 52,5 % | 82,4 % | 55,3 % | 22,6 % | 16,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 108,1 % | 13,7 % | 159,5 % | 336 % | 449,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 628.766 kr. i 2022 til 29.038 kr. i 2026 (−95 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 629 | 514 | 66 | 59 | 29 | −51 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 502.238 kr. i 2022 til 3.670 kr. i 2026 (−99 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 502 | 484 | 97 | 34 | 4 | −89 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 126.528 kr. i 2022 til 25.368 kr. i 2026 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 127 | 30 | -31 | 25 | 25 | +2 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 125.199 kr. i 2022 til 25.598 kr. i 2026 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 125 | 31 | -31 | 25 | 26 | +2 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 97.655 kr. i 2022 til 19.988 kr. i 2026 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 98 | 24 | -24 | 20 | 20 | +2 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 144.768 kr. i 2022 til 143.115 kr. i 2026 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 145 | 93 | 239 | 138 | 143 | +4 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 255 | 824 | 271 | 182 | 192 | +6 % | |
| Aktiver i alt | 255 | 824 | 271 | 182 | 192 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 121.074 kr. i 2022 til 160.526 kr. i 2026 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 121 | 145 | 121 | 141 | 161 | +14 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 133.930 kr. i 2022 til 31.864 kr. i 2026 (−76 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 134 | 679 | 150 | 41 | 32 | −22 % | |
| Passiver i alt | 255 | 824 | 271 | 182 | 192 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense SØ — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense