Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2023.
George Marshalls Vej 15, 2450 København SV · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2023.
Seneste regnskabsår 2023
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 35,7 % | -2,8 % | -9,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 197,4 % | 154 % | 158,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 64,7 % | 49 % | 47,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 55,3 % | -5,7 % | -19,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 64,7 % | 49 % | 47,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 35,3 % | 51 % | 52,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 34,4 % | 0,7 % | 6,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | Ændring2022 → 2023 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 0 kr. i 2021 til -14.600 kr. i 2023. Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 0 | -15 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 0 kr. i 2021 til -14.600 kr. i 2023. Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 0 | -15 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.812.101 kr. i 2021 til -513.671 kr. i 2023 (−128 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.812 | -176 | -514 | −192 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.812.101 kr. i 2021 til -513.671 kr. i 2023 (−128 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.812 | -176 | -514 | −192 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.533 | 1.361 | 891 | −35 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.533 | 1.361 | 891 | −35 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 616.081 kr. i 2021 til 188.440 kr. i 2023 (−69 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 616 | 22 | 188 | +763 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.537 | 4.968 | 4.595 | −8 % | |
| Aktiver i alt | 5.070 | 6.329 | 5.485 | −13 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 3.278.544 kr. i 2021 til 2.589.149 kr. i 2023 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.279 | 3.103 | 2.589 | −17 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.791.727 kr. i 2021 til 2.895.992 kr. i 2023 (+62 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.792 | 3.226 | 2.896 | −10 % | |
| Passiver i alt | 5.070 | 6.329 | 5.485 | −13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København SV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København