Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Huginsvej 12, 4100 Ringsted · Vejgodstransport
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1 | 1,1 | 1,1 | 1 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 2,3 % | 6,9 % | 4 % | 1,7 % | 3,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 340,6 % | 467,5 % | 372,1 % | 604,7 % | 293,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 75,8 % | 80,9 % | 75,1 % | 83,7 % | 65,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 3 % | 8,6 % | 5,4 % | 2 % | 5,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 133.445 kr. | 209.347 kr. | 172.888 kr. | 112.042 kr. | 80.482 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 75,8 % | 80,9 % | 75,1 % | 83,7 % | 65,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 24,2 % | 19,1 % | 24,9 % | 16,3 % | 34,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 0,1 % | 0 % | — | 0,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.216.412 kr. i 2021 til 1.227.987 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.216 | 1.175 | 1.129 | 1.112 | 1.228 | +10 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.082.967 kr. i 2021 til 1.147.505 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.083 | 966 | 956 | 1.000 | 1.148 | +15 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 28.132 kr. i 2021 til 60.453 kr. i 2025 (+115 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 28 | 104 | 68 | 7 | 60 | +798 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 36.582 kr. i 2021 til 85.672 kr. i 2025 (+134 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 37 | 115 | 77 | 29 | 86 | +195 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 28.441 kr. i 2021 til 66.809 kr. i 2025 (+135 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 28 | 90 | 60 | 23 | 67 | +192 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 336 | 231 | 125 | 20 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 336 | 231 | 125 | 20 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 21 kr. i 2021 til 3.256 kr. i 2025 (+15405 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | – | 3 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 924 | 1.062 | 1.346 | 1.327 | 1.813 | +37 % | |
| Aktiver i alt | 1.260 | 1.293 | 1.471 | 1.347 | 1.813 | +35 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 955.709 kr. i 2021 til 1.194.627 kr. i 2025 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 956 | 1.045 | 1.105 | 1.128 | 1.195 | +6 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 271.393 kr. i 2021 til 618.758 kr. i 2025 (+128 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 271 | 227 | 362 | 220 | 619 | +182 % | |
| Passiver i alt | 1.260 | 1.293 | 1.471 | 1.347 | 1.813 | +35 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ringsted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ringsted