Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Virkelyst 34, 7400 Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 11,6 % | 6,6 % | 8,2 % | 45 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 43,5 % | 28 % | 97,2 % | 79,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 80,1 % | 79,5 % | 22,8 % | 75,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 14,5 % | 8,3 % | 36 % | 59,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 80,1 % | 79,5 % | 22,8 % | 75,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 19,9 % | 20,5 % | 77,2 % | 24,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -12.545 kr. i 2022 til -6.563 kr. i 2025 (+48 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -13 | -7 | -7 | -7 | 0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -12.545 kr. i 2022 til -6.563 kr. i 2025 (+48 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -13 | -7 | -7 | -7 | 0 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 11.320 kr. i 2022 til 234.467 kr. i 2025 (+1971 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 11 | 7 | 57 | 234 | +313 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 13.529 kr. i 2022 til 231.448 kr. i 2025 (+1611 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 14 | 8 | 57 | 231 | +303 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 107 | 121 | 175 | 416 | +138 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 107 | 121 | 175 | 416 | +138 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | 0 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 10 | 7 | 525 | 99 | −81 % | |
| Aktiver i alt | 117 | 128 | 700 | 515 | −26 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 93.529 kr. i 2022 til 390.846 kr. i 2025 (+318 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 94 | 102 | 159 | 391 | +145 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 23.306 kr. i 2022 til 123.901 kr. i 2025 (+432 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 23 | 26 | 540 | 124 | −77 % | |
| Passiver i alt | 117 | 128 | 700 | 515 | −26 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 1 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning