Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Krathusvej 14B, 2920 Charlottenlund · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 98,8 % | 57,3 % | 12,2 % | 42,2 % | 6,2 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,7 % | 99,8 % | 99,5 % | 98,7 % | 99,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 99,1 % | 57,4 % | 12,2 % | 42,8 % | 6,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,7 % | 99,8 % | 99,5 % | 98,7 % | 99,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,3 % | 0,2 % | 0,5 % | 1,3 % | 0,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | >999 % | 913,1 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -20.660 kr. i 2021 til -260.995 kr. i 2025 (−1163 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -21 | -101 | -21 | -178 | -261 | −47 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 11.624.091 kr. i 2021 til 3.306.122 kr. i 2025 (−72 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 11.624 | 15.710 | 3.143 | 19.045 | 3.306 | −83 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 11.624.091 kr. i 2021 til 2.908.178 kr. i 2025 (−75 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 11.624 | 15.710 | 3.036 | 18.585 | 2.908 | −84 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 125 | 125 | 125 | 160 | 159 | −1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 125 | 125 | 125 | 160 | 159 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 10.337.117 kr. i 2021 til 5.972.077 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 10.337 | 25.196 | 5.769 | 5.052 | 5.972 | +18 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 11.636 | 27.311 | 24.848 | 43.832 | 46.398 | +6 % | |
| Aktiver i alt | 11.761 | 27.436 | 24.973 | 43.993 | 46.556 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 11.724.755 kr. i 2021 til 46.347.650 kr. i 2025 (+295 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 11.725 | 27.377 | 24.854 | 43.439 | 46.348 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 36.402 kr. i 2021 til 208.617 kr. i 2025 (+473 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 36 | 59 | 119 | 553 | 209 | −62 % | |
| Passiver i alt | 11.761 | 27.436 | 24.973 | 43.993 | 46.556 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Charlottenlund — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte