Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Platinvænget 1, 4652 Hårlev · Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -14,4 % | 15,9 % | -10,6 % | 25,5 % | -1,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 91,3 % | 110,8 % | 99,8 % | 134,1 % | 135,7 % | God | |
| Soliditetsgrad | -9,5 % | 9,8 % | -0,2 % | 25,4 % | 26,3 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 151,6 % | 162,7 % | >999 % | 100,5 % | -6,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | -9,5 % | 9,8 % | -0,2 % | 25,4 % | 26,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 109,5 % | 90,2 % | 100,2 % | 74,6 % | 73,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 72,7 % | 92,4 % | 78,4 % | 126,9 % | 133 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 361.245 kr. i 2021 til 411.373 kr. i 2025 (+14 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 361 | 410 | 384 | 504 | 411 | −18 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 381.561 kr. i 2021 til 418.168 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 382 | 369 | 403 | 401 | 418 | +4 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 103.155 kr. i 2024 til -6.795 kr. i 2025 (−107 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 103 | -7 | −107 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -21.781 kr. i 2021 til -6.338 kr. i 2025 (+71 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -22 | 33 | -23 | 103 | -6 | −106 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -21.781 kr. i 2021 til -5.296 kr. i 2025 (+76 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -22 | 37 | -23 | 85 | -5 | −106 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 120.170 kr. i 2021 til 294.591 kr. i 2025 (+145 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 120 | 195 | 173 | 314 | 295 | −6 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 151 | 234 | 220 | 332 | 300 | −9 % | |
| Aktiver i alt | 151 | 234 | 220 | 332 | 300 | −9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -14.365 kr. i 2021 til 79.059 kr. i 2025 (+650 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -14 | 23 | -0 | 84 | 79 | −6 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 165.223 kr. i 2021 til 221.431 kr. i 2025 (+34 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 165 | 211 | 220 | 248 | 221 | −11 % | |
| Passiver i alt | 151 | 234 | 220 | 332 | 300 | −9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | – | 1 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hårlev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Stevns