Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fensmarkvej 10, 4700 Næstved · Opførelse af bygninger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,4 | 3,9 | 2 | 0,5 | 2,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -0,2 % | 20,2 % | 13,8 % | -12,9 % | 15,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 52,3 % | 239,7 % | 820,1 % | 134,5 % | 229,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 15,8 % | 38,1 % | 64,4 % | 93,9 % | 91,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -1,5 % | 53,1 % | 21,4 % | -13,7 % | 16,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 186.133 kr. | 956.963 kr. | 486.028 kr. | -170.883 kr. | 387.086 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 15,8 % | 38,1 % | 64,4 % | 93,9 % | 91,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 84,2 % | 61,9 % | 35,6 % | 6,1 % | 8,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 47,2 % | 239,7 % | 776,8 % | 129,7 % | 227 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 399.633 kr. i 2021 til 603.580 kr. i 2025 (+51 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 400 | 1.210 | 928 | 182 | 604 | +232 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 213.500 kr. i 2021 til 216.494 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 214 | 253 | 442 | 353 | 216 | −39 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 104.284 kr. i 2021 til 354.803 kr. i 2025 (+240 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 104 | 899 | 454 | -203 | 355 | +275 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 797.174 kr. i 2022 til 352.449 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 797 | 393 | -222 | 352 | +259 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -10.047 kr. i 2021 til 317.359 kr. i 2025 (+3259 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | 767 | 393 | -222 | 317 | +243 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 4.072 | 2.817 | 1.613 | 1.580 | 1.640 | +4 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.072 | 2.817 | 1.613 | 1.580 | 1.640 | +4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | 54 | 0 | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 196.002 kr. i 2021 til 408.430 kr. i 2025 (+108 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 196 | 978 | 1.177 | 137 | 408 | +199 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 217 | 978 | 1.243 | 142 | 413 | +191 % | |
| Aktiver i alt | 4.288 | 3.794 | 2.855 | 1.722 | 2.053 | +19 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 678.313 kr. i 2021 til 1.872.995 kr. i 2025 (+176 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 678 | 1.446 | 1.838 | 1.617 | 1.873 | +16 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 3.195.277 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.195 | 1.941 | 866 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 414.843 kr. i 2021 til 179.936 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 415 | 408 | 152 | 105 | 180 | +71 % | |
| Passiver i alt | 4.288 | 3.794 | 2.855 | 1.722 | 2.053 | +19 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Næstved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved