Finansiel kreditstyrke
BETAMeget stærk
Confidence 59%
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2023.
Langøgade 14, 2100 København Ø · Anden finansiel formidling undtagen forsikring og pensionsforsikring, i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2023.
Seneste regnskabsår 2023
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 6,3 % | 15,5 % | 90,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 92,8 % | 91,8 % | 98,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 6,8 % | 16,9 % | 92,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 92,8 % | 91,8 % | 98,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 7,2 % | 8,2 % | 1,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 25,5 % | 17,7 % | 4,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | Ændring2022 → 2023 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -8.380 kr. i 2021 til -18.736 kr. i 2023 (−124 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -10 | -19 | −79 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -8.380 kr. i 2021 til -18.736 kr. i 2023 (−124 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -10 | -19 | −79 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 34.955 kr. i 2021 til 6.051.668 kr. i 2023 (+17213 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 35 | 93 | 6.052 | +6426 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 34.955 kr. i 2021 til 6.051.668 kr. i 2023 (+17213 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 35 | 93 | 6.052 | +6426 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 10.200 kr. i 2021 til 5.202 kr. i 2023 (−49 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 10 | 9 | 5 | −40 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 555 | 599 | 6.656 | +1011 % | |
| Aktiver i alt | 555 | 599 | 6.656 | +1011 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 514.551 kr. i 2021 til 6.542.854 kr. i 2023 (+1172 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 515 | 550 | 6.543 | +1089 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 39.968 kr. i 2021 til 113.146 kr. i 2023 (+183 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 40 | 49 | 113 | +131 % | |
| Passiver i alt | 555 | 599 | 6.656 | +1011 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske