Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Karinavej 11, 4270 Høng · Anlæg af ledningsnet til væsker
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 3 | 2,3 | 2,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 72,2 % | 68,7 % | 42,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 178,3 % | 223,3 % | 293,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 54,1 % | 64,7 % | 67,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 133,4 % | 106,2 % | 62,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 57.109.999 kr. | 46.841.838 kr. | 47.811.961 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 54,1 % | 64,7 % | 67,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 45,9 % | 35,3 % | 32,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 35,2 % | 44,5 % | 32,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 6.597.818 kr. i 2021 til 82.115.946 kr. i 2025 (+1145 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.598 | 38.841 | 84.945 | 88.046 | 82.116 | −7 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 4.606.147 kr. i 2021 til 34.144.923 kr. i 2025 (+641 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.606 | 15.640 | 27.792 | 37.197 | 34.145 | −8 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.794.358 kr. i 2021 til 44.509.369 kr. i 2025 (+2381 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.794 | 22.743 | 56.452 | 45.785 | 44.509 | −3 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.769.274 kr. i 2021 til 45.279.924 kr. i 2025 (+2459 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.769 | 22.614 | 56.361 | 45.809 | 45.280 | −1 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.379.944 kr. i 2021 til 35.231.483 kr. i 2025 (+2453 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.380 | 17.648 | 43.948 | 35.651 | 35.231 | −1 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 5.916 | 5.887 | 11.452 | 11.524 | 16.855 | +46 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.916 | 5.887 | 11.452 | 11.524 | 16.855 | +46 % | |
| Varebeholdninger | 45 | 50 | 50 | 50 | 1.076 | +2053 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 99.245 kr. i 2021 til 7.456.151 kr. i 2025 (+7413 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 99 | 12.585 | 9.748 | 8.056 | 7.456 | −7 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.232 | 38.646 | 49.423 | 40.404 | 66.524 | +65 % | |
| Aktiver i alt | 10.148 | 44.534 | 60.875 | 51.927 | 83.378 | +61 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.577.360 kr. i 2021 til 56.255.898 kr. i 2025 (+1473 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.577 | 20.985 | 32.933 | 33.584 | 56.256 | +68 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 2.076.237 kr. i 2021 til 4.253.820 kr. i 2025 (+105 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.076 | 1.986 | 0 | – | 4.254 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 4.382.913 kr. i 2021 til 22.684.622 kr. i 2025 (+418 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.383 | 21.445 | 27.719 | 18.094 | 22.685 | +25 % | |
| Passiver i alt | 10.148 | 44.534 | 60.875 | 51.927 | 83.378 | +61 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 7 kr. i 2021 til 29 kr. i 2025 (+314 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7 | 18 | 28 | 38 | 29 | −24 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Høng — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kalundborg