Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Assensvej 217, 5250 Odense SV · Landbrugskonsulenters aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | -1,1 | -0,8 | 0,1 | 0,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -158,8 % | -56,6 % | -41,8 % | -32,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 31,1 % | 12,7 % | 8,1 % | 0,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | -213 % | -324,6 % | -462 % | -763,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 74,6 % | 17,4 % | 9,1 % | 4,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -2.348.964 kr. | -1.451.778 kr. | -404.071 kr. | 359.814 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | -213 % | -324,6 % | -462 % | -763,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 313 % | 424,6 % | 562 % | 863,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
negativ egenkapital er forværret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -1.171.421 kr. i 2021 til 1.189.385 kr. i 2025 (+202 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.171 | -1.837 | -1.230 | 208 | 1.189 | +471 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 374.756 kr. i 2021 til 829.571 kr. i 2025 (+121 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 375 | 512 | 222 | 613 | 830 | +35 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -2.544.428 kr. i 2021 til -883.292 kr. i 2025 (+65 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2.544 | -3.535 | -2.695 | -1.647 | -883 | +46 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -7.603.829 kr. i 2021 til -1.555.953 kr. i 2025 (+80 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -7.604 | -19.747 | – | – | -1.556 | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -7.601.466 kr. i 2021 til -1.554.125 kr. i 2025 (+80 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -7.601 | -19.747 | -5.592 | -3.195 | -1.554 | +51 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 9.507 | 8.341 | 7.097 | 5.854 | 4.611 | −21 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 9.507 | 8.341 | 7.097 | 5.854 | 4.611 | −21 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 19.880 | 4.091 | 2.782 | 1.780 | 211 | −88 % | |
| Aktiver i alt | 29.386 | 12.432 | 9.880 | 7.634 | 4.822 | −37 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra -6.733.768 kr. i 2021 til -36.822.436 kr. i 2025 (−447 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6.734 | -26.481 | -32.074 | -35.268 | -36.822 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 35.785.070 kr. i 2021 til 18.366.146 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 35.785 | 25.751 | 20.052 | 21.017 | 18.366 | −13 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 335.170 kr. i 2021 til 23.278.013 kr. i 2025 (+6845 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 335 | 13.162 | 21.901 | 21.886 | 23.278 | +6 % | |
| Passiver i alt | 29.386 | 12.432 | 9.880 | 7.634 | 4.822 | −37 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2021 til 2 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | +100 % | |
14 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense SV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense