Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Enghave Plads 3, 1670 København V · Bogføring og revision; skatterådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 21,2 % | 32,7 % | 29,8 % | 48 % | 107,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 188,3 % | 160,8 % | 148,1 % | 205,6 % | 110,2 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 46,9 % | 37,8 % | 32,5 % | 51,4 % | 9,2 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 45,2 % | 86,5 % | 91,8 % | 93,5 % | >999 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 46,9 % | 37,8 % | 32,5 % | 51,4 % | 9,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 53,1 % | 62,2 % | 67,5 % | 48,6 % | 90,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 127,3 % | 26,4 % | 9,1 % | 55,4 % | 91,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.235.933 kr. i 2021 til 3.806.459 kr. i 2025 (+208 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.236 | 1.836 | 2.158 | 2.607 | 3.806 | +46 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 612.739 kr. i 2021 til 1.476.859 kr. i 2025 (+141 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 613 | 954 | 1.304 | 1.186 | 1.477 | +25 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 623.194 kr. i 2021 til 2.329.600 kr. i 2025 (+274 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 623 | 882 | 855 | 1.421 | 2.330 | +64 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 619.791 kr. i 2021 til 2.376.479 kr. i 2025 (+283 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 620 | 908 | 921 | 1.472 | 2.376 | +61 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 479.010 kr. i 2021 til 1.839.692 kr. i 2025 (+284 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 479 | 704 | 715 | 1.139 | 1.840 | +61 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.527.922 kr. i 2021 til 1.420.261 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.528 | 353 | 147 | 639 | 1.420 | +122 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.261 | 2.152 | 2.397 | 2.371 | 1.711 | −28 % | |
| Aktiver i alt | 2.261 | 2.152 | 2.397 | 2.371 | 1.711 | −28 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.060.124 kr. i 2021 til 157.808 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.060 | 814 | 779 | 1.218 | 158 | −87 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.200.696 kr. i 2021 til 1.552.865 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.201 | 1.338 | 1.618 | 1.153 | 1.553 | +35 % | |
| Passiver i alt | 2.261 | 2.152 | 2.397 | 2.371 | 1.711 | −28 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København