Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Jørgen Sørensensvej 8, 7100 Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 4,1 % | 4,9 % | 3,3 % | 2,5 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 47,6 % | 40,1 % | 35,4 % | 28,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 78,8 % | 72,4 % | 72,7 % | 72,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 5,2 % | 6,8 % | 4,5 % | 3,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 78,8 % | 72,4 % | 72,7 % | 72,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 21,2 % | 27,6 % | 27,3 % | 27,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 10,6 % | 3,3 % | 3,1 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -29.541 kr. i 2021 til -25.369 kr. i 2022 (+14 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -30 | -25 | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -29.541 kr. i 2021 til 299.350 kr. i 2025 (+1113 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -30 | – | 540 | 425 | 299 | −29 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 142.825 kr. i 2021 til 238.995 kr. i 2025 (+67 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 143 | 335 | 464 | 307 | 239 | −22 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 168.525 kr. i 2021 til 255.908 kr. i 2025 (+52 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 169 | 354 | 488 | 335 | 256 | −24 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.548 | 7.733 | 8.850 | 9.253 | 9.642 | +4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.548 | 7.733 | 8.850 | 9.253 | 9.642 | +4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 97.135 kr. i 2021 til 671 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 97 | 193 | 91 | 83 | 1 | −99 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.886 | 869 | 1.102 | 961 | 795 | −17 % | |
| Aktiver i alt | 8.434 | 8.601 | 9.952 | 10.214 | 10.438 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 6.478.359 kr. i 2021 til 7.557.381 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.478 | 6.775 | 7.206 | 7.423 | 7.557 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 74.186 kr. i 2024 til 65.674 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 74 | 66 | −11 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.955.699 kr. i 2021 til 2.814.527 kr. i 2025 (+44 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.956 | 1.826 | 2.746 | 2.716 | 2.815 | +4 % | |
| Passiver i alt | 8.434 | 8.601 | 9.952 | 10.214 | 10.438 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | – | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.