Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nørremarken 2, 6823 Ansager · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 27,1 % | 32,3 % | -23 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 84,4 % | 89,9 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 32,1 % | 35,9 % | -23 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 84,4 % | 89,9 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 15,6 % | 10,1 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 182,1 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.250 kr. i 2022 til -9.019 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -6 | -5 | -9 | -9 | +4 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 21.638 kr. i 2021 til -9.019 kr. i 2025 (−142 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 22 | -6 | -5 | -9 | -9 | +4 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 120.892 kr. i 2021 til -501.455 kr. i 2025 (−515 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 121 | 253 | 636 | 1.030 | -501 | −149 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 100.352 kr. i 2021 til -501.455 kr. i 2025 (−600 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 100 | 257 | 614 | 1.005 | -501 | −150 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 503 | 662 | 1.087 | 1.803 | 586 | −68 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 503 | 662 | 1.087 | 1.803 | 586 | −68 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 149.627 kr. i 2021 til 314.554 kr. i 2025 (+110 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 150 | 134 | 124 | 232 | 315 | +35 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 974 | 1.182 | 1.312 | 1.595 | +22 % | |
| Aktiver i alt | 1.424 | 1.636 | 2.268 | 3.115 | 2.181 | −30 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.269.127 kr. i 2021 til 2.177.182 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.269 | 1.413 | 1.913 | 2.801 | 2.177 | −22 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 148.944 kr. i 2021 til 309.911 kr. i 2024 (+108 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 149 | 192 | 287 | 310 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 5.470 kr. i 2021 til 4.000 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 31 | 68 | 4 | 4 | −0 % | |
| Passiver i alt | 1.424 | 1.636 | 2.268 | 3.115 | 2.181 | −30 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ansager — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.