God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fredensgårdsvej 14, 8270 Højbjerg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 17,8 % | -10,9 % | -8,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 126,3 % | 430,9 % | 220,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 20,8 % | 76,8 % | 54,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 85,6 % | -14,2 % | -15,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 20,8 % | 76,8 % | 54,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 79,2 % | 23,2 % | 45,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 126,3 % | 430,9 % | 220,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | -9 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -10.000 kr. i 2023 til -8.500 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | -16 | -9 | +45 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 238.484 kr. i 2023 til -14.543 kr. i 2025 (−106 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 238 | -30 | -15 | +51 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 238.484 kr. i 2023 til -14.543 kr. i 2025 (−106 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 238 | -35 | -15 | +58 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.339.149 kr. i 2023 til 172.610 kr. i 2025 (−87 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.339 | 317 | 173 | −46 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.339 | 317 | 173 | −46 % | |
| Aktiver i alt | 1.339 | 317 | 173 | −46 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 278.484 kr. i 2023 til 94.257 kr. i 2025 (−66 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 278 | 244 | 94 | −61 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.060.665 kr. i 2023 til 78.353 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.061 | 74 | 78 | +6 % | |
| Passiver i alt | 1.339 | 317 | 173 | −46 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Højbjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus