God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ryslingevej 8, 8270 Højbjerg · Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 1,2 | 1,4 | 1,2 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 21,8 % | 40,6 % | 45,2 % | 43,2 % | 42,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 13,9 % | 35,8 % | 66,4 % | 27,8 % | 13,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 30,5 % | 50,5 % | 50,2 % | 51,1 % | 51 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 71,4 % | 80,4 % | 90 % | 84,5 % | 84,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 354.338 kr. | 908.891 kr. | 1.431.013 kr. | 1.135.464 kr. | 1.063.349 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 30,5 % | 50,5 % | 50,2 % | 51,1 % | 51 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 69,5 % | 49,5 % | 49,8 % | 48,9 % | 49 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 9,1 % | 17,4 % | 62,5 % | 24,8 % | 10,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 3.809.259 kr. i 2021 til 5.505.087 kr. i 2025 (+45 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.809 | 4.174 | 4.963 | 5.391 | 5.505 | +2 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 3.454.921 kr. i 2021 til 4.441.738 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.455 | 3.265 | 3.532 | 4.256 | 4.442 | +4 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 247.646 kr. i 2021 til 684.260 kr. i 2025 (+176 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 248 | 823 | 1.290 | 756 | 684 | −10 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 401.648 kr. i 2021 til 856.548 kr. i 2025 (+113 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 402 | 662 | 1.460 | 883 | 857 | −3 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 311.888 kr. i 2021 til 665.173 kr. i 2025 (+113 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 312 | 512 | 1.130 | 684 | 665 | −3 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 172 | 86 | 564 | 1.375 | 996 | −28 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.121 | 951 | 1.124 | 0 | 456 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.293 | 1.037 | 1.689 | 1.375 | 1.452 | +6 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 90.355 kr. i 2021 til 74.998 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 90 | 109 | 763 | 184 | 75 | −59 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 138 | 224 | 811 | 207 | 98 | −52 % | |
| Aktiver i alt | 1.431 | 1.261 | 2.499 | 1.582 | 1.550 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 436.888 kr. i 2021 til 790.173 kr. i 2025 (+81 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 437 | 637 | 1.255 | 809 | 790 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 994.324 kr. i 2021 til 744.732 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 994 | 625 | 1.221 | 742 | 745 | +0 % | |
| Passiver i alt | 1.431 | 1.261 | 2.499 | 1.582 | 1.550 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Højbjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus