Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fuglebakkevej 8, 8410 Rønde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | -0 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 14,1 % | -3,8 % | 8,9 % | -2,4 % | 11,3 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 98,8 % | 99,8 % | 99,6 % | 99,8 % | 99,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 14,3 % | -3,8 % | 8,9 % | -2,4 % | 11,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | -141.168 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,8 % | 99,8 % | 99,6 % | 99,8 % | 99,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,2 % | 0,2 % | 0,4 % | 0,2 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 81 % | >999 % | >999 % | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | 0 | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -83.462 kr. i 2021 til 5.628 kr. i 2025 (+107 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -83 | -9 | -49 | -5 | 6 | +218 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 147 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -88.462 kr. i 2021 til 808.832 kr. i 2025 (+1014 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -88 | -72 | -108 | -156 | 809 | +617 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.579.818 kr. i 2021 til 1.192.541 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.580 | -648 | 824 | -252 | 1.193 | +574 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.490.751 kr. i 2021 til 1.176.633 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.491 | -347 | 842 | -224 | 1.177 | +626 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 500 | 500 | 500 | 500 | 1.450 | +190 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.453 | 3.581 | 3.861 | 2.991 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.953 | 4.081 | 4.361 | 3.491 | 1.450 | −58 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 101.537 kr. i 2021 til 1.826.342 kr. i 2025 (+1699 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 102 | 480 | 215 | 165 | 1.826 | +1009 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.611 | 5.031 | 5.109 | 5.738 | 8.943 | +56 % | |
| Aktiver i alt | 10.565 | 9.112 | 9.470 | 9.229 | 10.393 | +13 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 10.439.341 kr. i 2021 til 10.387.087 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 10.439 | 9.093 | 9.434 | 9.210 | 10.387 | +13 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 18.965 kr. i 2022 til 6.284 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 19 | 19 | 19 | 6 | −67 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 125.351 kr. i 2021 til 16.825 kr. i 2023 (−87 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 125 | 1 | 17 | – | – | – | |
| Passiver i alt | 10.565 | 9.112 | 9.470 | 9.229 | 10.393 | +13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 2 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | +100 % | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rønde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Syddjurs