Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Worsaaesvej 16, 1972 Frederiksberg C · Administrations- og kontorserviceaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 72,1 % | 70,9 % | 68,6 % | 61,4 % | 79,3 % | Ingen vurdering | |
| Overskudsgrad | 68,4 % | 67,5 % | 68,6 % | 25,5 % | 58,2 % | Ingen vurdering | |
| Kapacitetsgrad | 19,3 | 20,9 | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 30,9 % | 33,1 % | 34,9 % | 19,5 % | 28,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 273,8 % | 377,9 % | 396,9 % | 221,2 % | 397,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 64,2 % | 73,5 % | 74,8 % | 54,8 % | 74,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 48,1 % | 45 % | 46,7 % | 35,5 % | 38,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 89.089 kr. | 89.321 kr. | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 64,2 % | 73,5 % | 74,8 % | 54,8 % | 74,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 35,8 % | 26,5 % | 25,2 % | 45,2 % | 25,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 206,9 % | 215,4 % | 201,1 % | 150,2 % | 251 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🟢Nettoomsætning steg fra 124.000 kr. i 2021 til 155.935 kr. i 2025 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 124 | 126 | 129 | 138 | 156 | +13 % | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 89.447 kr. i 2021 til 123.643 kr. i 2025 (+38 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 89 | 89 | 89 | 85 | 124 | +46 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 358 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 84.823 kr. i 2021 til 90.805 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 85 | 85 | 89 | 35 | 91 | +159 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 80.328 kr. i 2021 til 79.346 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 80 | 76 | 88 | 55 | 79 | +45 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 62.045 kr. i 2021 til 61.890 kr. i 2025 (−0 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 62 | 59 | 64 | 43 | 62 | +44 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 4 | 0 | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 4 | 0 | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 148.512 kr. i 2021 til 137.116 kr. i 2025 (−8 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 149 | 102 | 93 | 150 | 137 | −8 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 197 | 179 | 183 | 220 | 217 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 201 | 179 | 183 | 220 | 217 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 128.996 kr. i 2021 til 162.591 kr. i 2025 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 129 | 132 | 137 | 121 | 163 | +35 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 71.782 kr. i 2021 til 54.619 kr. i 2025 (−24 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 72 | 47 | 46 | 100 | 55 | −45 % | |
| Passiver i alt | 201 | 179 | 183 | 220 | 217 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Frederiksberg C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederiksberg