Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lysningen 10, 8960 Randers SØ · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 6,3 | 10,1 | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 0,9 % | 149,4 % | 15,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 0,1 % | 154,5 % | 228,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 7,4 % | 35,3 % | 56,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 12,2 % | 423,5 % | 27,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 1.366.197 kr. | 4.192.011 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 7,4 % | 35,3 % | 56,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 92,6 % | 64,7 % | 43,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0 % | 13,9 % | 71 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.454.034 kr. i 2021 til -10.155 kr. i 2025 (−101 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.454 | 1.415 | 1.366 | 4.652 | -10 | −100 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 460.396 kr. i 2024 til 314 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 460 | 0 | −100 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.237.387 kr. i 2021 til -10.469 kr. i 2025 (−101 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.237 | 1.198 | 1.150 | 4.192 | -10 | −100 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 299.896 kr. i 2021 til 353.862 kr. i 2025 (+18 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 300 | 231 | 322 | 4.400 | 354 | −92 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 155.576 kr. i 2021 til 351.486 kr. i 2025 (+126 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 156 | 105 | 251 | 3.947 | 351 | −91 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 22.324 | 28.110 | 27.893 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 22.324 | 28.110 | 27.893 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.128.753 kr. i 2021 til 709.437 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.129 | 1 | 0 | 239 | 709 | +197 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.170 | 10 | 10 | 2.643 | 2.283 | −14 % | |
| Aktiver i alt | 24.493 | 28.120 | 27.903 | 2.643 | 2.283 | −14 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -3.371.349 kr. i 2021 til 1.283.680 kr. i 2025 (+138 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3.371 | 1.803 | 2.054 | 932 | 1.284 | +38 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 14.398.388 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 14.398 | 14.185 | 13.974 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 13.466.343 kr. i 2021 til 999.562 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 13.466 | 11.198 | 10.989 | 1.711 | 1.000 | −42 % | |
| Passiver i alt | 24.493 | 28.120 | 27.903 | 2.643 | 2.283 | −14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2024 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 1 | 0 | −100 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randers SØ — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers