Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gøngehusvej 16, 2950 Vedbæk · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 2,3 % | -3 % | 0,1 % | -5,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 6,4 % | 77,3 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 82 % | 37,6 % | 41,9 % | -24,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 2,8 % | -7,8 % | 0,2 % | 20,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 82 % | 37,6 % | 41,9 % | -24,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 18 % | 62,4 % | 58,1 % | 124,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 6,4 % | 5,2 % | 0,2 % | 5,1 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -18.780 kr. i 2021 til -59.655 kr. i 2025 (−218 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -19 | -30 | -27 | -15 | -60 | −298 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -162.271 kr. i 2021 til -133.421 kr. i 2025 (+18 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -162 | – | -136 | 3 | -133 | −4111 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -162.271 kr. i 2021 til -133.421 kr. i 2025 (+18 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -162 | 120 | -136 | 3 | -133 | −4111 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 18.420 | 5.100 | 3.114 | 4.211 | 1.533 | −64 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 18.420 | 5.100 | 3.114 | 4.211 | 1.533 | −64 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 456 kr. i 2021 til 640 kr. i 2025 (+40 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 60 | 100 | 0 | 1 | +777 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | 60 | 1.507 | 1.011 | 1.108 | +10 % | |
| Aktiver i alt | 18.420 | 5.160 | 4.621 | 5.222 | 2.642 | −49 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 17.545.600 kr. i 2021 til -641.797 kr. i 2025 (−104 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 17.546 | 4.232 | 1.739 | 2.186 | -642 | −129 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 930.854 kr. i 2023 til 3.271.040 kr. i 2025 (+251 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 931 | 3.007 | 3.271 | +9 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 874.856 kr. i 2021 til 12.500 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 875 | 928 | 1.951 | 30 | 13 | −58 % | |
| Passiver i alt | 18.420 | 5.160 | 4.621 | 5.222 | 2.642 | −49 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 1 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vedbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal