Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Haandværkervej 2, 9493 Saltum · Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,3 | 1,3 | 1,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 6 % | 6,7 % | 4,8 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 460,2 % | 332,6 % | 326,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 53,1 % | 60,4 % | 61,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 11,3 % | 11,1 % | 7,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 518.207 kr. | 585.275 kr. | 461.283 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 53,1 % | 60,4 % | 61,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 46,9 % | 39,6 % | 38,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 44,1 % | 95,5 % | 106,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.637.877 kr. i 2021 til 1.952.547 kr. i 2025 (+19 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.638 | 1.943 | 1.757 | 1.721 | 1.953 | +13 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.094.776 kr. i 2021 til 1.491.264 kr. i 2025 (+36 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.095 | 1.177 | 1.238 | 1.136 | 1.491 | +31 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 459.452 kr. i 2021 til 293.882 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 459 | 670 | 403 | 418 | 294 | −30 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 385.073 kr. i 2021 til 262.115 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 385 | 599 | 325 | 348 | 262 | −25 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 300.789 kr. i 2021 til 201.487 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 301 | 467 | 252 | 272 | 201 | −26 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.529 | 2.567 | 2.786 | 2.619 | 2.451 | −6 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.529 | 2.567 | 2.786 | 2.619 | 2.451 | −6 % | |
| Varebeholdninger | 504 | 512 | 352 | 210 | 226 | +8 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 509.493 kr. i 2021 til 578.160 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 509 | 490 | 137 | 411 | 578 | +41 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 1.424 | 1.431 | 1.768 | +24 % | |
| Aktiver i alt | 4.247 | 4.424 | 4.210 | 4.049 | 4.219 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.630.893 kr. i 2021 til 2.579.369 kr. i 2025 (+58 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.631 | 2.041 | 2.234 | 2.445 | 2.579 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.877.515 kr. i 2021 til 1.029.204 kr. i 2025 (−45 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.878 | 1.733 | 1.602 | 1.106 | 1.029 | −7 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 715.641 kr. i 2021 til 542.210 kr. i 2025 (−24 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 716 | 612 | 309 | 430 | 542 | +26 % | |
| Passiver i alt | 4.247 | 4.424 | 4.210 | 4.049 | 4.219 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 3 | 3 | 3 | 2 | 3 | +50 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Saltum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Jammerbugt