Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Amerika Plads 37, 2100 København Ø · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 2,6 % | 11,1 % | 12,9 % | 11,6 % | 10 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 270 % | 401,5 % | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Soliditetsgrad | 97,8 % | 96,4 % | 95,2 % | 99,8 % | 100 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 2,7 % | 11,5 % | 13,5 % | 11,7 % | 10 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 97,8 % | 96,4 % | 95,2 % | 99,8 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 2,2 % | 3,6 % | 4,8 % | 0,2 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 270 % | 393,8 % | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 36.553 kr. i 2021 til 851.473 kr. i 2025 (+2229 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 37 | – | 812 | 689 | 851 | +24 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 35.159 kr. i 2021 til 876.073 kr. i 2025 (+2392 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 35 | 328 | 832 | 688 | 876 | +27 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 27.415 kr. i 2021 til 876.073 kr. i 2025 (+3096 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 27 | 264 | 671 | 920 | 876 | −5 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 739 | 2.144 | 4.214 | 6.176 | 7.473 | +21 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 739 | 2.144 | 4.214 | 6.176 | 7.473 | +21 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 311.421 kr. i 2021 til 1.270.769 kr. i 2025 (+308 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 311 | 234 | 978 | 1.711 | 1.271 | −26 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 311 | 234 | 997 | 1.723 | 1.286 | −25 % | |
| Aktiver i alt | 1.050 | 2.378 | 5.211 | 7.899 | 8.759 | +11 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.027.415 kr. i 2021 til 8.758.948 kr. i 2025 (+753 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.027 | 2.292 | 4.963 | 7.883 | 8.759 | +11 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 22.806 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 23 | 87 | 248 | – | 0 | – | |
| Passiver i alt | 1.050 | 2.378 | 5.211 | 7.899 | 8.759 | +11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København