Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hvidkildevej 1, 2400 København NV · Andre bygningsinstallationsaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 1,1 | 1,3 | 1,3 | 1,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 0,4 % | 5,4 % | 8,5 % | 14,9 % | 7,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 114,6 % | 145,8 % | 150,5 % | 186,2 % | 235,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 12,8 % | 32,5 % | 35,1 % | 47,4 % | 49,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 3,4 % | 16,7 % | 24,1 % | 31,4 % | 15,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 234.111 kr. | 403.943 kr. | 708.924 kr. | 956.564 kr. | 640.360 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 12,8 % | 32,5 % | 35,1 % | 47,4 % | 49,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 87,2 % | 67,5 % | 64,9 % | 52,6 % | 50,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0,1 % | 0 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.851.006 kr. i 2021 til 4.221.469 kr. i 2025 (+48 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.851 | 3.141 | 3.306 | 3.865 | 4.221 | +9 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.616.895 kr. i 2021 til 3.581.109 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.617 | 2.737 | 2.597 | 2.909 | 3.581 | +23 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 222.723 kr. i 2021 til 562.931 kr. i 2025 (+153 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 223 | 396 | 695 | 943 | 563 | −40 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 57.875 kr. i 2021 til 495.730 kr. i 2025 (+757 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 58 | 293 | 493 | 827 | 496 | −40 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 18.941 kr. i 2021 til 294.738 kr. i 2025 (+1456 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 19 | 180 | 343 | 593 | 295 | −50 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 59 | 46 | 32 | 19 | −41 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 52 | 52 | 52 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 59 | 98 | 84 | 71 | −16 % | |
| Varebeholdninger | 2.452 | 2.461 | 2.439 | 2.360 | 2.258 | −4 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.996 kr. i 2023 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 3 | 0 | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.311 | 3.261 | 3.951 | 3.902 | 3.912 | +0 % | |
| Aktiver i alt | 4.311 | 3.320 | 4.048 | 3.986 | 3.982 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 550.219 kr. i 2021 til 1.955.303 kr. i 2025 (+255 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 550 | 1.079 | 1.422 | 1.891 | 1.955 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 368 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 3.760.996 kr. i 2021 til 1.659.244 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.761 | 2.236 | 2.625 | 2.096 | 1.659 | −21 % | |
| Passiver i alt | 4.311 | 3.320 | 4.048 | 3.986 | 3.982 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 7 kr. i 2021 til 6 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | 6 | 5 | 5 | 6 | +20 % | |
12 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København NV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København