Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Grønbjergvej 2, 2760 Måløv · Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 28 % | -7 % | 40,2 % | -23,1 % | -36,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 436,3 % | >999 % | 415 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 77,1 % | 91 % | 75,9 % | 90,8 % | 97 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 36,3 % | -7,7 % | 53 % | -25,4 % | -37,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 77,1 % | 91 % | 75,9 % | 90,8 % | 97 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 22,9 % | 9 % | 24,1 % | 9,2 % | 3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 361,8 % | >999 % | 415 % | 954,5 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 81.309 kr. i 2021 til -58.321 kr. i 2025 (−172 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 81 | -11 | 229 | -46 | -58 | −27 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 81.309 kr. i 2021 til -58.321 kr. i 2025 (−172 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 81 | -11 | 229 | – | -58 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 79.183 kr. i 2021 til -58.669 kr. i 2025 (−174 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 79 | -15 | 228 | -53 | -59 | −10 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 61.517 kr. i 2021 til -46.199 kr. i 2025 (−175 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 62 | -12 | 177 | -43 | -46 | −7 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 3 | 0 | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 3 | 0 | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 182.146 kr. i 2021 til 81.231 kr. i 2025 (−55 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 182 | 166 | 441 | 164 | 81 | −51 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 220 | 170 | 441 | 187 | 127 | −32 % | |
| Aktiver i alt | 220 | 173 | 441 | 187 | 127 | −32 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 169.299 kr. i 2021 til 123.252 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 169 | 157 | 334 | 169 | 123 | −27 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 50.347 kr. i 2021 til 3.835 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 50 | 16 | 106 | 17 | 4 | −78 % | |
| Passiver i alt | 220 | 173 | 441 | 187 | 127 | −32 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | – | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Måløv — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ballerup