Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Næsset 6, 8660 Skanderborg · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -16,9 % | -29 % | 55 % | 28,6 % | 20,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 682,3 % | 144,5 % | 301,6 % | 92,8 % | 67,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 86,9 % | 51,9 % | 70,7 % | 77,7 % | 76,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -19,5 % | -55,8 % | 77,8 % | 36,8 % | 26,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -111.158 kr. | -835.644 kr. | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 86,9 % | 51,9 % | 70,7 % | 77,7 % | 76,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 13,1 % | 48,1 % | 29,3 % | 22,3 % | 23,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 239,6 % | 12,2 % | 247,5 % | 53,7 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -111.158 kr. i 2021 til 1.493.451 kr. i 2025 (+1444 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -111 | -836 | 3.841 | 2.358 | 1.493 | −37 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 0 kr. i 2021 til 1.937 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 0 | 0 | – | 2 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -111.158 kr. i 2021 til 1.491.514 kr. i 2025 (+1442 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -111 | -836 | 3.841 | 2.358 | 1.492 | −37 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -453.199 kr. i 2021 til 2.493.367 kr. i 2025 (+650 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -453 | -834 | 3.659 | 3.278 | 2.493 | −24 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -353.495 kr. i 2021 til 2.493.367 kr. i 2025 (+805 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -353 | -651 | 3.442 | 2.557 | 2.493 | −2 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 221 | 686 | 725 | 7.098 | 10.178 | +43 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 221 | 686 | 725 | 7.098 | 10.178 | +43 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 656.605 kr. i 2021 til 1.074.440 kr. i 2024 (+64 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 657 | 132 | 4.543 | 1.074 | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.870 | 1.561 | 5.536 | 1.855 | 1.911 | +3 % | |
| Aktiver i alt | 2.091 | 2.246 | 6.261 | 8.953 | 12.089 | +35 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.816.630 kr. i 2021 til 9.275.974 kr. i 2025 (+411 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.817 | 1.166 | 4.425 | 6.953 | 9.276 | +33 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 274.058 kr. i 2021 til 2.812.537 kr. i 2025 (+926 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 274 | 1.080 | 1.836 | 2.000 | 2.813 | +41 % | |
| Passiver i alt | 2.091 | 2.246 | 6.261 | 8.953 | 12.089 | +35 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | – | – | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skanderborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Skanderborg