Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Solsortvej 9, 5700 Svendborg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 4,4 % | 5,7 % | 3,8 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 468,8 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 90,6 % | 90,4 % | 90,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 4,9 % | 6,3 % | 4,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 90,6 % | 90,4 % | 90,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 9,4 % | 9,6 % | 9,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 10,7 % | 150 % | 373,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -30.062 kr. i 2022 til -8.375 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -30 | -8 | -8 | -8 | −5 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 40.013 kr. i 2022 til 296.027 kr. i 2025 (+640 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 40 | 325 | 436 | 296 | −32 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 38.495 kr. i 2022 til 291.451 kr. i 2025 (+657 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 38 | 319 | 430 | 291 | −32 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 6.671 | 6.962 | 7.332 | 7.598 | +4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.671 | 6.962 | 7.332 | 7.598 | +4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 5.933 kr. i 2022 til 42.141 kr. i 2025 (+610 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6 | 5 | 22 | 42 | +89 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 137 | 241 | 224 | 151 | −33 % | |
| Aktiver i alt | 6.808 | 7.204 | 7.556 | 7.749 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 6.323.125 kr. i 2022 til 6.988.817 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.323 | 6.524 | 6.832 | 6.989 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 473.207 kr. i 2022 til 749.086 kr. i 2025 (+58 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 473 | 628 | 709 | 749 | +6 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 11.406 kr. i 2022 til 11.280 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 11 | 51 | 15 | 11 | −24 % | |
| Passiver i alt | 6.808 | 7.204 | 7.556 | 7.749 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Svendborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Svendborg