Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sæbygårdvej 60, 9300 Sæby · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0,5 % | 0,2 % | -0,3 % | 2 % | 1,3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 47,8 % | 39,3 % | >999 % | >999 % | 887 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 90,3 % | 90 % | 99,8 % | 99,5 % | 99,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 0,6 % | 0,3 % | -0,3 % | 2 % | 1,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -27.874 kr. | -28.938 kr. | -25.895 kr. | -32.413 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 90,3 % | 90 % | 99,8 % | 99,5 % | 99,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 9,7 % | 10 % | 0,2 % | 0,5 % | 0,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 24,8 % | 22,1 % | 926,1 % | 239,3 % | 305,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -27.874 kr. i 2021 til -42.763 kr. i 2025 (−53 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -28 | -29 | -26 | -32 | -43 | −32 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -27.874 kr. i 2021 til -42.763 kr. i 2025 (−53 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -28 | -29 | -26 | -32 | -43 | −32 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 240.168 kr. i 2021 til 655.402 kr. i 2025 (+173 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 240 | 17 | -41 | 1.078 | 655 | −39 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 208.757 kr. i 2021 til 597.388 kr. i 2025 (+186 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 209 | 96 | -108 | 887 | 597 | −33 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 39.914 | 40.245 | 35.699 | 42.076 | 42.467 | +1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 39.914 | 40.245 | 35.699 | 42.076 | 42.467 | +1 % | |
| Varebeholdninger | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.008.806 kr. i 2021 til 834.247 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.009 | 928 | 728 | 500 | 834 | +67 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.947 | 1.653 | 1.768 | 2.374 | 2.425 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 41.861 | 41.897 | 37.467 | 44.450 | 44.892 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 37.787.112 kr. i 2021 til 44.619.049 kr. i 2025 (+18 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 37.787 | 37.693 | 37.388 | 44.241 | 44.619 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 4.073.632 kr. i 2021 til 273.393 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.074 | 4.205 | 79 | 209 | 273 | +31 % | |
| Passiver i alt | 41.861 | 41.897 | 37.467 | 44.450 | 44.892 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
10 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sæby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederikshavn