Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Højdevej 6, 2830 Virum · Indspilning af lydoptagelser og udgivelse af musik
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 28,6 % | 26,1 % | 32,8 % | 31,9 % | 38,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 688,2 % | 791,6 % | 801,1 % | 708,5 % | 683,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 85,5 % | 87,4 % | 87,5 % | 85,9 % | 85,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 33,5 % | 29,9 % | 37,4 % | 37,1 % | 45,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 85,5 % | 87,4 % | 87,5 % | 85,9 % | 85,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 14,5 % | 12,6 % | 12,5 % | 14,1 % | 14,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 686,3 % | 783,6 % | 797,4 % | 701,5 % | 678,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 186.827 kr. i 2022 til 146.298 kr. i 2026 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 187 | 141 | 143 | 106 | 146 | +38 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 186.827 kr. i 2022 til 142.917 kr. i 2024 (−24 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 187 | 141 | 143 | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 180.734 kr. i 2022 til 140.198 kr. i 2026 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 181 | 136 | 138 | 102 | 140 | +38 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 140.564 kr. i 2022 til 108.980 kr. i 2026 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 141 | 106 | 106 | 79 | 109 | +38 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 489.903 kr. i 2022 til 279.548 kr. i 2026 (−43 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 490 | 401 | 323 | 245 | 280 | +14 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 491 | 405 | 324 | 248 | 282 | +14 % | |
| Aktiver i alt | 491 | 405 | 324 | 248 | 282 | +14 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 419.886 kr. i 2022 til 240.605 kr. i 2026 (−43 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 420 | 354 | 284 | 213 | 241 | +13 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 71.387 kr. i 2022 til 41.204 kr. i 2026 (−42 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 71 | 51 | 40 | 35 | 41 | +18 % | |
| Passiver i alt | 491 | 405 | 324 | 248 | 282 | +14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Virum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lyngby-Taarbæk