Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Skovmærkevej 11, 6470 Sydals · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | 0,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 6,8 % | 13,1 % | 3,3 % | 7,9 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | 954,2 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 96,3 % | 93,7 % | 92,6 % | 96,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 7 % | 14 % | 3,6 % | 8,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | -1.182.693 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 96,3 % | 93,7 % | 92,6 % | 96,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 3,7 % | 6,3 % | 7,4 % | 3,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 141,1 % | 10,2 % | 46,8 % | 43,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -156.121 kr. i 2022 til 715.998 kr. i 2026 (+559 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -156 | -158 | -169 | 358 | 716 | +100 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 10.370 kr. i 2023 til 1.898.691 kr. i 2026 (+18209 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 10 | 145 | 1.253 | 1.899 | +52 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | -1.208 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 5.309.208 kr. i 2022 til 3.742.140 kr. i 2026 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.309 | 2.934 | 6.464 | 1.631 | 3.742 | +129 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.576.240 kr. i 2022 til 3.352.950 kr. i 2026 (−27 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.576 | 2.709 | 5.925 | 1.486 | 3.353 | +126 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 359 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 9.183 | 14.530 | 16.006 | 13.911 | 15.129 | +9 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 9.183 | 14.530 | 16.006 | 13.911 | 15.487 | +11 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.611.924 kr. i 2022 til 380.246 kr. i 2026 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.612 | 980 | 149 | 1.495 | 380 | −75 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 27.081 | 25.398 | 29.237 | 30.487 | 26.888 | −12 % | |
| Aktiver i alt | 36.264 | 39.928 | 45.243 | 44.398 | 42.375 | −5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 34.878.709 kr. i 2022 til 40.709.997 kr. i 2026 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 34.879 | 38.468 | 42.393 | 41.110 | 40.710 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.002.031 kr. i 2022 til 771.330 kr. i 2026 (−23 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.002 | 766 | 1.392 | 94 | 771 | +723 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 383.094 kr. i 2022 til 878.463 kr. i 2026 (+129 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 383 | 695 | 1.458 | 3.195 | 878 | −73 % | |
| Passiver i alt | 36.264 | 39.928 | 45.243 | 44.398 | 42.375 | −5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 3 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 2 | 3 | +50 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sydals — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Sønderborg