Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Grønhedevej 58, 9300 Sæby · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 21,3 % | -1,2 % | 7,6 % | 18,4 % | 17,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 94,1 % | 99,8 % | 99,6 % | 95,5 % | 97,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 22,6 % | -1,2 % | 7,6 % | 19,3 % | 18,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 94,1 % | 99,8 % | 99,6 % | 95,5 % | 97,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 5,9 % | 0,2 % | 0,4 % | 4,5 % | 2,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 3,4 % | >999 % | >999 % | 71,9 % | 81,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -66.124 kr. i 2021 til -92.534 kr. i 2025 (−40 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -66 | -76 | -82 | -231 | -93 | +60 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 223.400 kr. i 2021 til 504.284 kr. i 2025 (+126 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 223 | 235 | 332 | 502 | 504 | +0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -289.524 kr. i 2021 til -596.818 kr. i 2025 (−106 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -290 | -312 | -415 | -733 | -597 | +19 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 14.572.158 kr. i 2021 til 18.929.140 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 14.572 | -827 | 5.208 | 16.425 | 18.929 | +15 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 11.355.025 kr. i 2021 til 14.708.332 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 11.355 | -610 | 4.098 | 12.812 | 14.708 | +15 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 244 | 244 | 244 | 244 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 244 | 244 | 244 | 244 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 105.936 kr. i 2021 til 1.956.854 kr. i 2025 (+1747 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 106 | 1.723 | 4.784 | 2.269 | 1.957 | −14 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 53.337 | 49.429 | 53.655 | 69.390 | 82.346 | +19 % | |
| Aktiver i alt | 53.337 | 49.673 | 53.899 | 69.635 | 82.591 | +19 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 50.178.674 kr. i 2021 til 80.186.682 kr. i 2025 (+60 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 50.179 | 49.568 | 53.666 | 66.478 | 80.187 | +21 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 3.158.115 kr. i 2021 til 2.404.106 kr. i 2025 (−24 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.158 | 105 | 233 | 3.156 | 2.404 | −24 % | |
| Passiver i alt | 53.337 | 49.673 | 53.899 | 69.635 | 82.591 | +19 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
20 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sæby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederikshavn