Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vangelystvej 10, 5250 Odense SV · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 16,1 % | 6,8 % | 12,2 % | 18,4 % | 9,9 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 58,1 % | 75,3 % | 141,5 % | 9,3 % | 5,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 81,1 % | 81,9 % | 83,5 % | 82,9 % | 85 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 19,9 % | 8,3 % | 14,7 % | 22,2 % | 11,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 81,1 % | 81,9 % | 83,5 % | 82,9 % | 85 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 18,9 % | 18,1 % | 16,5 % | 17,1 % | 15 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 42,4 % | 63,9 % | 130,7 % | 9,3 % | 5,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 5.000 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 0 | 0 | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 5.000 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 0 | 0 | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 188.423 kr. i 2021 til 242.890 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 188 | 91 | 186 | 400 | 243 | −39 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 178.619 kr. i 2021 til 185.352 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 179 | 83 | 171 | 312 | 185 | −41 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 987 | 1.049 | 1.070 | 1.664 | 1.851 | +11 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 987 | 1.049 | 1.070 | 1.664 | 1.851 | +11 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 88.995 kr. i 2021 til 16.016 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 89 | 140 | 301 | 27 | 16 | −40 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 122 | 165 | 326 | 27 | 16 | −40 % | |
| Aktiver i alt | 1.109 | 1.214 | 1.396 | 1.691 | 1.867 | +10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 899.204 kr. i 2021 til 1.586.976 kr. i 2025 (+76 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 899 | 995 | 1.166 | 1.402 | 1.587 | +13 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 210.071 kr. i 2021 til 279.926 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 210 | 219 | 230 | 289 | 280 | −3 % | |
| Passiver i alt | 1.109 | 1.214 | 1.396 | 1.691 | 1.867 | +10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense SV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense