Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skrillinge Strand 76, 5500 Middelfart · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -0,2 | -0,8 | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 5,5 % | 7,4 % | 9,1 % | 6,7 % | 2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 918 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,1 % | 94,4 % | 96,5 % | 97 % | 99,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 5,5 % | 7,8 % | 9,4 % | 6,9 % | 2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -322.605 kr. | -316.769 kr. | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,1 % | 94,4 % | 96,5 % | 97 % | 99,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,9 % | 5,6 % | 3,5 % | 3 % | 0,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 326,8 % | 56,7 % | 109,5 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -142.605 kr. i 2021 til -116.704 kr. i 2025 (+18 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -143 | -137 | -106 | -114 | -117 | −2 % | |
| Personaleomkostninger | 180 | 180 | 180 | 180 | 180 | 0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -896.182 kr. i 2021 til -296.704 kr. i 2025 (+67 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -896 | -317 | -286 | -644 | -297 | +54 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.312.427 kr. i 2021 til 258.245 kr. i 2025 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.312 | 1.723 | 2.495 | 2.116 | 258 | −88 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.241.304 kr. i 2021 til 473.238 kr. i 2025 (−62 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.241 | 1.732 | 2.283 | 1.758 | 473 | −73 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.242 | 442 | 442 | 92 | 92 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 9.909 | 10.925 | 13.082 | 13.461 | 13.685 | +2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 12.150 | 11.367 | 13.524 | 13.552 | 13.777 | +2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.960.555 kr. i 2021 til 1.682.814 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.961 | 4.294 | 494 | 870 | 1.683 | +93 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 10.447 | 12.065 | 11.548 | 12.701 | 9.527 | −25 % | |
| Aktiver i alt | 22.597 | 23.431 | 25.072 | 26.253 | 23.304 | −11 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 22.384.886 kr. i 2021 til 23.221.090 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 22.385 | 22.117 | 24.200 | 25.458 | 23.221 | −9 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 77.512 kr. i 2021 til 82.831 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 78 | 1.314 | 871 | 795 | 83 | −90 % | |
| Passiver i alt | 22.597 | 23.431 | 25.072 | 26.253 | 23.304 | −11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
14 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Middelfart — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Middelfart