Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Grønnevang 18, 9800 Hjørring · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | -1,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 17,6 % | — | 42,1 % | 44,2 % | 7,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,1 % | — | — | — | 41,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 47,5 % | — | 54,3 % | 91 % | 47,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 37,1 % | — | 77,5 % | 48,5 % | 15,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | -9.535 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 47,5 % | — | 54,3 % | 91 % | 47,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 52,5 % | — | 45,7 % | 9 % | 52,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,1 % | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.800 kr. i 2021 til -9.535 kr. i 2025 (−151 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -9 | -11 | -11 | -10 | +14 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -8.804 kr. i 2022 til -15.627 kr. i 2025 (−77 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -9 | -11 | -11 | -16 | −42 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 91.828 kr. i 2021 til 247.092 kr. i 2025 (+169 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 92 | 71 | 690 | 724 | 247 | −66 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 91.828 kr. i 2021 til 247.092 kr. i 2025 (+169 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 92 | 71 | 690 | 724 | 247 | −66 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 1.437 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 520 | 1.640 | 1.640 | 1.640 | 1.640 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 520 | 1.640 | 1.640 | 1.640 | 3.077 | +88 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 323 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | 0 | – | – | 320 | – | |
| Aktiver i alt | 520 | 1.640 | 1.640 | 1.640 | 3.396 | +107 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 247.321 kr. i 2021 til 1.604.665 kr. i 2025 (+549 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 247 | 318 | 891 | 1.493 | 1.605 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 1.030 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 273.002 kr. i 2021 til 762.233 kr. i 2025 (+179 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 273 | 1.321 | 749 | 147 | 762 | +419 % | |
| Passiver i alt | 520 | 1.640 | 1.640 | 1.640 | 3.396 | +107 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hjørring — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hjørring