Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Boeletvej 27, 8680 Ry · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -7,6 % | -2,5 % | 7,1 % | 9,4 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 8,2 % | 6,4 % | 18,4 % | 23,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 72,6 % | 70,4 % | 68,9 % | 69,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -10,4 % | -3,6 % | 10,3 % | 13,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 72,6 % | 70,4 % | 68,9 % | 69,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 27,4 % | 29,6 % | 31,1 % | 30,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,2 % | 6,4 % | 5,7 % | 0,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.800 kr. i 2022 til -10.303 kr. i 2026 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -8 | -8 | -9 | -10 | −21 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -7.800 kr. i 2022 til -10.303 kr. i 2026 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -8 | -8 | -9 | -10 | −21 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -116.714 kr. i 2022 til 139.472 kr. i 2026 (+219 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -117 | -90 | -30 | 75 | 139 | +85 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -119.273 kr. i 2022 til 144.976 kr. i 2026 (+222 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -119 | -90 | -30 | 96 | 145 | +52 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.228 | 1.166 | 1.164 | 1.280 | 1.445 | +13 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.228 | 1.166 | 1.164 | 1.280 | 1.445 | +13 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 525 kr. i 2022 til 787 kr. i 2026 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 1 | 22 | 22 | 1 | −96 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 47 | 27 | 22 | 72 | 101 | +39 % | |
| Aktiver i alt | 1.274 | 1.193 | 1.186 | 1.352 | 1.545 | +14 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.069.813 kr. i 2022 til 1.075.855 kr. i 2026 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.070 | 865 | 835 | 931 | 1.076 | +16 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 12.000 kr. i 2022 til 44.616 kr. i 2026 (+272 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 12 | 2 | 0 | 29 | 45 | +52 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 192.263 kr. i 2022 til 424.845 kr. i 2026 (+121 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 192 | 325 | 351 | 392 | 425 | +8 % | |
| Passiver i alt | 1.274 | 1.193 | 1.186 | 1.352 | 1.545 | +14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ry — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Skanderborg