Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Meistersvej 21, 4700 Næstved · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,6 | 1,2 | 1,2 | 0,8 | 0,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 58,4 % | 18,7 % | 21,6 % | -36,3 % | -18,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 67,2 % | 147,3 % | 244,9 % | 234,5 % | 201,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 67,6 % | 64,4 % | 70,9 % | 70,7 % | 68,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 86,5 % | 28,9 % | 30,4 % | -51,3 % | -27,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 207.576 kr. | 121.280 kr. | 163.550 kr. | -57.186 kr. | -45.867 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 67,6 % | 64,4 % | 70,9 % | 70,7 % | 68,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 32,4 % | 35,6 % | 29,1 % | 29,3 % | 31,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 48,4 % | 136,9 % | 173,4 % | 223,3 % | 187,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 565.593 kr. i 2021 til 253.263 kr. i 2025 (−55 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 566 | 671 | 721 | 457 | 253 | −45 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 358.017 kr. i 2021 til 299.130 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 358 | 550 | 558 | 514 | 299 | −42 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 204.368 kr. i 2021 til -42.259 kr. i 2025 (−121 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 204 | 99 | 142 | -123 | -42 | +66 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 203.021 kr. i 2021 til -41.696 kr. i 2025 (−121 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 203 | 96 | 142 | -122 | -42 | +66 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 161.243 kr. i 2021 til -47.496 kr. i 2025 (−129 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 161 | 72 | 108 | -114 | -47 | +58 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 216 | 194 | 172 | 106 | 110 | +3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 216 | 194 | 172 | 106 | 110 | +3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 43.321 kr. i 2021 til 136.876 kr. i 2025 (+216 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 43 | 178 | 234 | 199 | 137 | −31 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 60 | 191 | 331 | 209 | 147 | −29 % | |
| Aktiver i alt | 276 | 385 | 503 | 315 | 257 | −18 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 186.490 kr. i 2021 til 175.162 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 186 | 248 | 357 | 223 | 175 | −21 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 89.423 kr. i 2021 til 72.991 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 89 | 130 | 135 | 89 | 73 | −18 % | |
| Passiver i alt | 276 | 385 | 503 | 315 | 257 | −18 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Næstved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved