Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kærmark 51, 2650 Hvidovre · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 53,6 % | 51 % | 30 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,2 % | 99,3 % | 98,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 54 % | 51,3 % | 30,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,2 % | 99,3 % | 98,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,8 % | 0,7 % | 1,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | 618 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 142.034 kr. i 2021 til 244.668 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 142 | 250 | 432 | 441 | 245 | −45 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 141.050 kr. i 2021 til 265.678 kr. i 2025 (+88 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 141 | 247 | 431 | 441 | 266 | −40 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 141.050 kr. i 2021 til 265.678 kr. i 2025 (+88 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 141 | 247 | 431 | 441 | 266 | −40 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 415 | 454 | 592 | 540 | 350 | −35 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 415 | 454 | 592 | 540 | 350 | −35 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 48.055 kr. i 2021 til 64.314 kr. i 2025 (+34 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 48 | 121 | 212 | 325 | 64 | −80 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 213 | 326 | 536 | +65 % | |
| Aktiver i alt | 464 | 576 | 805 | 866 | 886 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 437.578 kr. i 2021 til 875.313 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 438 | 535 | 798 | 860 | 875 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 26.182 kr. i 2021 til 10.406 kr. i 2025 (−60 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 26 | 41 | 6 | 6 | 10 | +61 % | |
| Passiver i alt | 464 | 576 | 805 | 866 | 886 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hvidovre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hvidovre