Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Debel 5, 7884 Fur · Agenturhandel med ikke-specialiseret varesortiment
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,8 | 0,8 | 1,4 | 0,9 | 2,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -26,7 % | -151,7 % | 23,2 % | -7 % | 63,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 17,2 % | 3 % | 18,8 % | 29,3 % | 33,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | -440,6 % | <999 % | -226,1 % | -177,6 % | -133,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 6,1 % | 4,8 % | -10,3 % | 4 % | -47,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -16.791 kr. | -17.491 kr. | 76.670 kr. | 10.415 kr. | 192.944 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -440,6 % | <999 % | -226,1 % | -177,6 % | -133,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 540,6 % | >999 % | 326,1 % | 277,6 % | 233,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 16,9 % | 3 % | 18,8 % | 25,6 % | 27,2 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reduceret; point efter andel af underskuddet der er lukket
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 95.883 kr. i 2021 til 324.782 kr. i 2025 (+239 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 96 | 118 | 208 | 157 | 325 | +106 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 112.674 kr. i 2021 til 131.838 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 113 | 136 | 131 | 147 | 132 | −10 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -30.771 kr. i 2021 til 167.533 kr. i 2025 (+644 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -31 | -25 | 56 | -15 | 168 | +1217 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -31.368 kr. i 2021 til 164.891 kr. i 2025 (+626 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -31 | -26 | 50 | -20 | 165 | +914 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -31.368 kr. i 2021 til 164.891 kr. i 2025 (+626 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -31 | -26 | 50 | -20 | 165 | +914 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 8 | 0 | 106 | 81 | 55 | −32 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 8 | 0 | 106 | 81 | 55 | −32 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 107.343 kr. i 2021 til 165.379 kr. i 2025 (+54 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 107 | 17 | 112 | 182 | 165 | −9 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 109 | 17 | 112 | 208 | 206 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 117 | 17 | 218 | 289 | 261 | −10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -517.005 kr. i 2021 til -347.789 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -517 | -543 | -492 | -513 | -348 | +32 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 115.088 kr. i 2023 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 115 | 90 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 634.353 kr. i 2021 til 608.749 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 634 | 560 | 595 | 711 | 609 | −14 % | |
| Passiver i alt | 117 | 17 | 218 | 289 | 261 | −10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Fur — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.