Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Maltvej 8, 8400 Ebeltoft · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | -7,4 % | 32,3 % | 0,4 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | 518,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,7 % | 93,4 % | 86,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | -7,4 % | 34,6 % | 0,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,7 % | 93,4 % | 86,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,3 % | 6,6 % | 13,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | 317,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -19.600 kr. i 2021 til -7.501 kr. i 2025 (+62 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -20 | -9 | -8 | -5 | -8 | −50 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -8.732 kr. i 2022 til -7.501 kr. i 2025 (+14 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -9 | -8 | -5 | -8 | −50 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 900.134 kr. i 2021 til 5.359 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 900 | 872 | -416 | 2.425 | 5 | −100 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 910.009 kr. i 2021 til 29.553 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 910 | 873 | -413 | 2.436 | 30 | −99 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.638 | 3.221 | 1.723 | 4.200 | 2.530 | −40 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 3.221 | 1.723 | 4.200 | 2.530 | −40 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 31.203 kr. i 2021 til 3.274.192 kr. i 2025 (+10393 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 31 | 509 | 3.087 | 487 | 3.274 | +572 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 1.403 | 3.894 | 3.336 | 5.345 | +60 % | |
| Aktiver i alt | 4.311 | 4.624 | 5.617 | 7.536 | 7.876 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.916.175 kr. i 2021 til 6.844.475 kr. i 2025 (+75 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.916 | 4.490 | 5.601 | 7.037 | 6.844 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 120.694 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 121 | 0 | 481 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 13.426 kr. i 2022 til 1.031.218 kr. i 2025 (+7581 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 13 | 16 | 17 | 1.031 | +5907 % | |
| Passiver i alt | 4.311 | 4.624 | 5.617 | 7.536 | 7.876 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ebeltoft — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Syddjurs