Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Simmersted Byvej 15A, 6500 Vojens · Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for produktions- og maskinteknik
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -48,1 % | 18,1 % | -19,6 % | -7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 124 % | 148,5 % | 125,2 % | 207,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 19,3 % | 32,6 % | 20,2 % | 51,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -248,8 % | 55,5 % | -97,2 % | -13,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 19,3 % | 32,6 % | 20,2 % | 51,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 80,7 % | 67,4 % | 79,8 % | 48,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 83,2 % | 110,2 % | 90,3 % | 195,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 647.010 kr. i 2022 til -5.355 kr. i 2026 (−101 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 647 | 677 | 832 | 593 | -5 | −101 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 604.041 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 604 | 808 | 762 | 650 | 0 | −100 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 42.969 kr. i 2022 til -5.355 kr. i 2026 (−112 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 43 | – | 70 | -57 | -5 | +91 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 40.461 kr. i 2022 til -7.335 kr. i 2026 (−118 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 40 | -133 | – | -59 | -7 | +88 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 31.507 kr. i 2022 til -7.335 kr. i 2026 (−123 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 32 | -133 | 67 | -59 | -7 | +88 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 221.625 kr. i 2022 til 98.065 kr. i 2026 (−56 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 222 | 186 | 274 | 219 | 98 | −55 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 407 | 278 | 370 | 304 | 104 | −66 % | |
| Aktiver i alt | 407 | 278 | 370 | 304 | 104 | −66 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 187.130 kr. i 2022 til 53.847 kr. i 2026 (−71 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 187 | 54 | 121 | 61 | 54 | −12 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 8.954 kr. i 2022 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 9 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 211.122 kr. i 2022 til 50.269 kr. i 2026 (−76 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 211 | 224 | 249 | 242 | 50 | −79 % | |
| Passiver i alt | 407 | 278 | 370 | 304 | 104 | −66 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vojens — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Haderslev