Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Center Boulevard 4, 2300 København S · Drift af sportsklubber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 0,9 | 1,2 | 1 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -11,9 % | 12 % | 3,9 % | 12,2 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 155,6 % | 174,3 % | 202,9 % | 201,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 40,2 % | 44,2 % | 50,8 % | 49,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -29,5 % | 27 % | 7,7 % | 24,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -372.192 kr. | 1.100.991 kr. | 319.218 kr. | 783.587 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 40,2 % | 44,2 % | 50,8 % | 49,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 59,8 % | 55,8 % | 49,2 % | 50,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 75,5 % | 83,3 % | 173,1 % | 54,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 5.287.709 kr. i 2021 til 6.193.152 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.288 | 4.097 | 5.777 | 5.352 | 6.193 | +16 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 4.598.253 kr. i 2021 til 5.409.565 kr. i 2025 (+18 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.598 | 4.469 | 4.676 | 5.033 | 5.410 | +7 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 390.390 kr. i 2021 til 685.942 kr. i 2025 (+76 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 390 | -664 | 839 | 184 | 686 | +274 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 385.362 kr. i 2021 til 723.692 kr. i 2025 (+88 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 385 | -680 | 855 | 268 | 724 | +170 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 300.220 kr. i 2021 til 551.079 kr. i 2025 (+84 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 300 | -531 | 667 | 205 | 551 | +169 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 611 | 461 | 332 | 215 | 118 | −45 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 611 | 461 | 332 | 215 | 118 | −45 % | |
| Varebeholdninger | 74 | 58 | 104 | 58 | 158 | +171 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.302.878 kr. i 2021 til 1.182.041 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.303 | 1.948 | 2.506 | 4.301 | 1.182 | −73 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.630 | 4.016 | 5.244 | 5.042 | 4.383 | −13 % | |
| Aktiver i alt | 5.241 | 4.476 | 5.577 | 5.258 | 4.501 | −14 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.331.264 kr. i 2021 til 2.223.430 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.331 | 1.800 | 2.467 | 2.672 | 2.223 | −17 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 392.170 kr. i 2021 til 100.000 kr. i 2025 (−75 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 392 | 95 | 100 | 100 | 100 | 0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.517.351 kr. i 2021 til 2.177.387 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.517 | 2.581 | 3.009 | 2.485 | 2.177 | −12 % | |
| Passiver i alt | 5.241 | 4.476 | 5.577 | 5.258 | 4.501 | −14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 10 | 9 | 9 | 10 | 10 | 0 % | |
12 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København