Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ørrevænget 9, 7400 Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 21 % | 2,5 % | 4,5 % | 4 % | -9,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,5 % | 99,5 % | 97,9 % | 98 % | 98,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 21,1 % | 2,5 % | 4,6 % | 4,1 % | -9,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,5 % | 99,5 % | 97,9 % | 98 % | 98,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,5 % | 0,5 % | 2,1 % | 2 % | 1,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | 769,1 % | 238,4 % | 337,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -12.348 kr. i 2021 til -8.541 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -12 | -8 | -6 | -8 | -9 | −8 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -12.348 kr. i 2021 til -69.123 kr. i 2025 (−460 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -12 | -8 | -6 | -8 | -69 | −778 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 352.776 kr. i 2021 til -112.962 kr. i 2025 (−132 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 353 | 7 | 99 | 87 | -113 | −229 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 354.078 kr. i 2021 til -115.697 kr. i 2025 (−133 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 354 | 40 | 72 | 61 | -116 | −290 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 82 | 226 | 202 | 170 | 46 | −73 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 82 | 226 | 202 | 170 | 46 | −73 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 704.089 kr. i 2021 til 80.007 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 704 | 430 | 254 | 73 | 80 | +9 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.605 | 1.387 | 1.390 | 1.358 | 1.224 | −10 % | |
| Aktiver i alt | 1.687 | 1.613 | 1.592 | 1.528 | 1.270 | −17 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.679.164 kr. i 2021 til 1.246.662 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.679 | 1.604 | 1.558 | 1.497 | 1.247 | −17 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 8.317 kr. i 2021 til 23.690 kr. i 2025 (+185 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 8 | 8 | 33 | 31 | 24 | −23 % | |
| Passiver i alt | 1.687 | 1.613 | 1.592 | 1.528 | 1.270 | −17 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning