Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Carl Nielsens Vej 26, 7500 Holstebro · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 4 % | 3,4 % | 3,2 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 318 % | 494,5 % | 212,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,8 % | 99,9 % | 99,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 4 % | 3,4 % | 3,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,8 % | 99,9 % | 99,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,2 % | 0,1 % | 0,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -10.875 kr. i 2021 til -12.500 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -11 | -12 | -12 | -13 | −2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 591.176 kr. i 2021 til 467.403 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 591 | -331 | 595 | 510 | 467 | −8 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 588.670 kr. i 2021 til 467.403 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 589 | -331 | 595 | 510 | 467 | −8 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 15.166 | 14.839 | 14.744 | 14.764 | 14.742 | −0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 15.166 | 14.839 | 14.744 | 14.764 | 14.742 | −0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 610 | 125 | 98 | 71 | 88 | +23 % | |
| Aktiver i alt | 15.775 | 14.965 | 14.841 | 14.836 | 14.830 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 15.746.398 kr. i 2021 til 14.788.524 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 15.746 | 14.916 | 14.811 | 14.821 | 14.789 | −0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 28.931 kr. i 2021 til 41.208 kr. i 2025 (+42 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 29 | 49 | 31 | 14 | 41 | +185 % | |
| Passiver i alt | 15.775 | 14.965 | 14.841 | 14.836 | 14.830 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Holstebro — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holstebro