Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rosenhaven 10, 7120 Vejle Øst · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,2 | -8,2 | 7,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 16,2 % | 6 % | 16,1 % | 8,1 % | 3,9 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 22 % | 84,3 % | 30,7 % | 11,5 % | 3,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 98,9 % | 94,2 % | 39,2 % | 25,7 % | 14 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 16,4 % | 6,4 % | 40,9 % | 31,6 % | 27,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 103.679 kr. | -10.939 kr. | 122.567 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,9 % | 94,2 % | 39,2 % | 25,7 % | 14 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,1 % | 5,8 % | 60,8 % | 74,3 % | 86 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 4,7 % | 9 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -5.000 kr. i 2021 til 122.567 kr. i 2025 (+2551 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -5 | -1 | 307 | -10 | 123 | +1357 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 203.315 kr. i 2023 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 203 | 1 | 0 | −100 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 46.730 kr. i 2023 til 105.569 kr. i 2025 (+126 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 47 | -11 | 106 | +1065 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 71.973 kr. i 2021 til 180.578 kr. i 2025 (+151 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 72 | 30 | 340 | 146 | 181 | +24 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 73.073 kr. i 2021 til 180.578 kr. i 2025 (+147 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 73 | 30 | 330 | 149 | 181 | +21 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | 174 | – | 2.846 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 450 | 481 | 1.500 | 1.800 | 1.800 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 450 | 481 | 1.674 | 1.800 | 4.646 | +158 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 59.131 kr. i 2023 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 59 | 24 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1 | 25 | 382 | 30 | 12 | −61 % | |
| Aktiver i alt | 451 | 506 | 2.056 | 1.830 | 4.658 | +155 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 446.289 kr. i 2021 til 651.863 kr. i 2025 (+46 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 446 | 477 | 807 | 471 | 652 | +38 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 1.096.000 kr. i 2024 til 3.646.242 kr. i 2025 (+233 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 1.096 | 3.646 | +233 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 5.000 kr. i 2021 til 360.008 kr. i 2025 (+7100 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 29 | 1.246 | 263 | 360 | +37 % | |
| Passiver i alt | 451 | 506 | 2.056 | 1.830 | 4.658 | +155 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle Øst — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.