Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Niels W. Gades Vej 23, 8000 Aarhus C · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -0 | -0 | -0 | -0 | -0 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -10,1 % | -12,9 % | -15,1 % | -16,7 % | -16 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,6 % | 99,5 % | 99,5 % | 99,4 % | 99,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -10,1 % | -13 % | -15,2 % | -16,8 % | -16,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -5.450 kr. | -6.450 kr. | -6.887 kr. | -7.000 kr. | -7.250 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,6 % | 99,5 % | 99,5 % | 99,4 % | 99,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,4 % | 0,5 % | 0,5 % | 0,6 % | 0,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.450 kr. i 2021 til -7.250 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -6 | -7 | -7 | -7 | −4 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -200.893 kr. i 2021 til -194.667 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -201 | -230 | -239 | -234 | -195 | +17 % | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -207.527 kr. i 2021 til -187.625 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -208 | -236 | -239 | -227 | -188 | +17 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.202 | 1.099 | 867 | 640 | 452 | −29 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.202 | 1.099 | 867 | 640 | 452 | −29 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 859.846 kr. i 2021 til 720.120 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 860 | 727 | 720 | 720 | 720 | +0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 860 | 727 | 720 | 720 | 720 | +0 % | |
| Aktiver i alt | 2.062 | 1.826 | 1.587 | 1.360 | 1.172 | −14 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.053.741 kr. i 2021 til 1.163.575 kr. i 2025 (−43 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.054 | 1.817 | 1.578 | 1.351 | 1.164 | −14 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 8.592 kr. i 2021 til 8.886 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | +3 % | |
| Passiver i alt | 2.062 | 1.826 | 1.587 | 1.360 | 1.172 | −14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarhus C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus