Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kalundborgvej 8, 7900 Nykøbing M · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 15,2 % | 15,1 % | 19,6 % | 13,6 % | 14,9 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 56,4 % | 68,9 % | 79,7 % | 69,6 % | 80,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 26,9 % | 21,9 % | 24,6 % | 19,5 % | 18,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 56,4 % | 68,9 % | 79,7 % | 69,6 % | 80,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 43,6 % | 31,1 % | 20,3 % | 30,4 % | 19,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.000 kr. i 2021 til -8.999 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -5 | -7 | -10 | -9 | +7 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 250.379 kr. i 2021 til 308.470 kr. i 2025 (+23 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 250 | 245 | 327 | 292 | 308 | +6 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.652 | 1.624 | 1.666 | 2.151 | 2.077 | −3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.652 | 1.624 | 1.666 | 2.151 | 2.077 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 28 kr. i 2021 til 130 kr. i 2025 (+364 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | +44 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | +44 % | |
| Aktiver i alt | 1.652 | 1.624 | 1.666 | 2.151 | 2.077 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 931.129 kr. i 2021 til 1.671.092 kr. i 2025 (+79 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 931 | 1.119 | 1.328 | 1.498 | 1.671 | +12 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 172.876 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 173 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 548.185 kr. i 2021 til 406.124 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 548 | 505 | 338 | 654 | 406 | −38 % | |
| Passiver i alt | 1.652 | 1.624 | 1.666 | 2.151 | 2.077 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nykøbing M — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.