Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skolegade 3, 7830 Vinderup · Fremstilling af møbler
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0 % | 13,5 % | 6,2 % | 7,9 % | 16,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 86,2 % | 95,2 % | 94,2 % | 111,7 % | 145,7 % | God | |
| Soliditetsgrad | 4,2 % | 17,6 % | 21,7 % | 28,4 % | 41,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 0,9 % | 76,7 % | 28,8 % | 27,8 % | 40,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 4,2 % | 17,6 % | 21,7 % | 28,4 % | 41,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 95,8 % | 82,4 % | 78,3 % | 71,6 % | 58,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0 % | 25 % | 9,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.954.645 kr. i 2021 til 4.871.412 kr. i 2025 (+149 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.955 | 3.932 | 3.411 | 3.699 | 4.871 | +32 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 100.882 kr. i 2021 til 2.129.397 kr. i 2025 (+2011 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 101 | 1.600 | 885 | 1.082 | 2.129 | +97 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 5.119 kr. i 2021 til 2.010.354 kr. i 2025 (+39172 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 1.432 | 661 | 868 | 2.010 | +132 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 3.119 kr. i 2021 til 1.561.935 kr. i 2025 (+49978 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 1.103 | 501 | 668 | 1.562 | +134 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.182 | 2.999 | 3.392 | 3.046 | 3.584 | +18 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.182 | 2.999 | 3.392 | 3.046 | 3.584 | +18 % | |
| Varebeholdninger | 1.864 | 2.224 | 2.509 | 2.365 | 2.465 | +4 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 6 kr. i 2023 til 379.833 kr. i 2025 (+6330450 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 0 | 1.217 | 380 | −69 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.762 | 5.155 | 4.624 | 5.443 | 5.677 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 7.944 | 8.154 | 8.017 | 8.489 | 9.260 | +9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 335.581 kr. i 2021 til 3.869.273 kr. i 2025 (+1053 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 336 | 1.438 | 1.739 | 2.407 | 3.869 | +61 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.082.006 kr. i 2021 til 1.240.349 kr. i 2025 (−40 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.082 | 1.042 | 1.052 | 953 | 1.240 | +30 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 5.526.045 kr. i 2021 til 3.895.932 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.526 | 5.415 | 4.907 | 4.873 | 3.896 | −20 % | |
| Passiver i alt | 7.944 | 8.154 | 8.017 | 8.489 | 9.260 | +9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 18 kr. i 2021 til 20 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 18 | 20 | 22 | 21 | 20 | −5 % | |
27 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vinderup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holstebro