Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nibevej 201, 9530 Støvring · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 10,4 % | 5,9 % | 9,2 % | 22,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 0 % | 2,1 % | 0,2 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 65,9 % | 71,6 % | 81 % | 99,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 15,8 % | 8,2 % | 11,4 % | 22,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 65,9 % | 71,6 % | 81 % | 99,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 34,1 % | 28,4 % | 19 % | 0,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | 2,1 % | 0,2 % | 648,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.750 kr. i 2021 til -43.085 kr. i 2025 (−1049 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -4 | -4 | -5 | -43 | −736 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -3.750 kr. i 2021 til -43.085 kr. i 2025 (−1049 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -4 | -4 | -5 | -43 | −736 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 256.318 kr. i 2021 til 355.279 kr. i 2025 (+39 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 256 | 155 | 88 | 138 | 355 | +158 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 256.318 kr. i 2021 til 355.279 kr. i 2025 (+39 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 256 | 155 | 88 | 138 | 355 | +158 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.490 | 1.490 | 1.490 | 1.490 | 1.490 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.490 | 1.490 | 1.490 | 1.490 | 1.490 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 24 kr. i 2021 til 25.956 kr. i 2025 (+108050 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 5 | 1 | 26 | +4680 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | 0 | 5 | 1 | 77 | +14065 % | |
| Aktiver i alt | 1.490 | 1.490 | 1.495 | 1.491 | 1.567 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 827.073 kr. i 2021 til 1.563.111 kr. i 2025 (+89 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 827 | 982 | 1.070 | 1.208 | 1.563 | +29 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 445.227 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 445 | 349 | 205 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 217.920 kr. i 2021 til 4.000 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 218 | 159 | 220 | 283 | 4 | −99 % | |
| Passiver i alt | 1.490 | 1.490 | 1.495 | 1.491 | 1.567 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Støvring — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rebild